Історія школи

З історії школи НВК «Петричівська ЗОШ І-ІІст.»

Школа у с. Петричі є неабиякою окрасою села ,у стінах якої зростало і виховувалось багато гідних людей різноманітних професій.

До 1911року це була однокласна школа.У Львівському архіві знаходяться документи від 17 червня 1911 року, які свідчать про реорганізацію ,заснованої у 1894році однокласної школи в селі Петричі, у двокласну, з запровадженням вивчення польської мови. Пізніше, школа стала чотирирічною, в якій працював один учитель- пан Русик.

Для дорослих з 1907 по 1938 роки функціонувала школа-читальня «Просвіта» імені Маркіяна Шашкевича,у якій налічувалось 145 книг і 30 примірників журналу «Життя і знання».Засновниками читальні був парох Лев Чемеринський і Василь Застріжний. В читальню входило 17 чоловік, так званих членів-засновників.Це Лев Чемеринський,Василь Застріжний,Микола Штохмаль,Іван Петрусів,Іван Застріжний,Лев Застріжний,Григорій Петрусів та інші.

У 1906 році Львівське товариство «Просвіта» подарувало для читальні села Петричі 72 книги. Бібліотека знаходилась у Миколи Петрусіва. У 1930 році бібліотечний фонд нараховував 220 книг.

Чотирирічна школа проіснувала в с.Петричі до 1940року. У 1940 році школу було реорганізовано у неповно-середню,першим директором якої став Лизун Іван Григорович, уродженець сусіднього селаОстрівчик-Пильний,1897 р.н. Навчався і закінчив гімназію у м.Перемишляни, а згодом - Львівський університет ім. І.Я.Франка, де студіював філософію (університет не закінчив через скрутне становище).За часів польського панування в Галичині був недопущений до роботи і працював домашнім учителем. Як свідомий українець,освічена та інтелігентна людина,постійно переслідувався польською жандармерією і неодноразово піддавався арештам.

У вересні 1944року , у Петричівську школу направлено 4 молодих педагоги із Полтавщини. Це-Галина Шангур, Валентина Савенко, Поліна Чорнобай і Галина Лисенко. Всі вони працювали у школі до досягнення пенсійного віку,віддавали всю свою енергію і творчий запал навчанню і вихованню дітей.

Перший випуск учнів школи відбувся у 1947 році. Всього за 46 років, після першого випуску, школу закінчило 1515учнів.

Після смерті директора школи ЛизунаІ.Г., директором стає Ерік Тамара Микитівна до 1965 року.

З 30.09. 1965 по 1978рр.- директор Поліна Степанівна Чорнобай.

З 1979 року школу очолив Заремба Богдан Михайлович, родом з села Новосілки Буського району, і працював на посаді директора до 1983 року. На той час у школі було 8 класів.Під керівництвом Заремби Б.М. було розкопано фундамент на добудову школи у формі букви «Г». Школа існувала у звичайній сільській хаті, а в 1963 році- збудоване просторе приміщення на 9 класів.

У 1967 році у школу с.Петричі направлено Олійник Дарію Данилівну, уродженку с. Йосипівка Буського району,1945р.н., на посаду вчителя математики і фізики. З 1969 р. Олійник Д,Д. призначена заучем школи, а з1982р.–директором, за управління якої розбудовувалась школа.

Олійник Дарія Данилівна -гордість нашої школи і села Петричі,хороший наставник і вчитель ,яка понад 40 років віддала школі , жила школою,навчала і виховувала майбутніх педагогів,які працюють сьогодні в даному закладі .

У 1986 році місцевим колгоспом «Авангард» добудовано ще декілька класних кімнат, в тому числі кімнату для дітей шестирічного віку, ігрову кімнату, спальню, бібліотеку.

У 1988 році добудовано шкільну їдальню з усіма підсобними приміщеннями.

З 2012 по 2018р. директором школи призначають Козіцьку Уляну Йосифівну, жительку с.Петричі,1982р.н., вчителя біології,яка домоглася капітального ремонту частини даху і заміни більшої частини вікон .

У серпні 2018р., згідно рішенням зборів трудового колективу одноголосно було обрано директором школи Петришин Світлану Григорівну,1976р.н., за фахом вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури; вчителя початкових класів, яка працювала вчителем з 1999р., а з 2009р.- заступником директора з навчально-виховної роботи даної школи .

На даний час школа є дев'ятирічною , у якій налічується 100 учнів, 17 педагогів , творчих і цілеспрямованих.А також функціонує дошкільна група .

             

Інформацію надано із достовірних матеріалів шкільного музею НВК « Петричівська ЗОШ І-ІІст.»,

а також записано зі слів Олійник Д.Д.,

директора школи 1982-2012рр.

за участі Дзюби О.М., вчителя географії та історії,

Петришин С.Г.,завідувача філії